Konkrety

18 grudnia 2003, 25 grudnia 2003, 8 stycznia 2004

Kwartalnik adresowany do wszystkich, którzy lubią myśleć i znajdują przyjemność w rozwiązywaniu zagadek logicznych i łamigłówek. Nie muszą mieć w tym zakresie dużego doświadczenia, gdyż z naszym pismem tej sztuki można się uczyć krok po kroku. Służy temu Samouczek zadaniowy i ogłaszany w każdym numerze konkurs Łamanie głowy, czyli burza w mózgu.

W MMM można znaleźć ponadto:
- popularne artykuły o matematyce pisane dla Czytelnika bez specjalistycznego przygotowania (wystarczy wiedza na poziomie gimnazjum) w działach Gry, w które gramy, Z życia liczb, Etiudy geometryczne, Matematyka od podstaw i in.;
- informacje z historii matematyki, prezentacja sylwetek jej badaczy w dziale Z matematycznego lamusa oraz eseje na temat nauczania matematyki w dziale Z notatnika starego belfra;
- szczegółowe instrukcje do wykonywania wymyślnych konstrukcji przestrzennych w dziale Zrób sobie bryłkę;
- prezentacje ciekawych form konkursów matematycznych (lokalnych i ogólnopolskich) oraz sukcesów naszych uczniów na różnych zawodach międzynarodowych w dziale Matematyczne zmagania.

W piśmie nie brakuje zadań logicznych, szarad, zagadek i łamigłówek. Szczególnie polecamy dział rodzinny, tzw. Sztafetę pokoleń, czyli zadania dla pięcio-, dziesięcio-, piętnasto-, dwudziestolatków i starszych.